موقعیت ما

قم، بلوار شهید خدا کرم، کوچه شماره 4

تماس با ما

025-36644048-9

ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه 7 الی 14:20

تغییر زبان
  1. خانه
  2. چاپ
  3. معرفی انواع سیستم های ورنی زنی

سیستم ورنی زنی دو نوردی، سیستم ورنی زنی محفظه بسته تیغه دار

سیستم دو نوردی

در سیستم دو نوردی (مطابق شکل زیر)، یک نورد منشاء، ورنی را پیمانه نموده واز داخل مخزن باز ورنی آن را به نورد اندازه گیری انتقال می دهد. میزان حجم ورنی انتقال داده شده به سرعت از پیش تنظیم شده چرخش نورد منشاء بستگی دارد. سطح و مقدار ورنی موجود در مخزن باز بوسیله یک حسگر فراصوتی کنترل می شود. یک پمپ دیافراگمی الکترومکانیکی جریان ثابت و پیوسته ورنی را تامین می کند.

مقدار ورنی اعمال شده حدود 3 تا 6 گرم بر متر مربع در حالت خیس است. میزان دقیق ورنی اعمال شده را فقط از طریق توزین (ترازو) می توان تعیین نمود.

سیستم دو نوردی برای عملیات ورنی زنی تخت و موضعی مناسب است. در مقایسه با سیستم محفظه بسته تیغه دار (Chamber Doctor Blade System)، ورنی اعمال شده با سیستم دو نوردی سطح ناصاف تری دارد. فرآیند ورنی زنی به میزان سرعت بستگی داشته و توسط منحنی های مختصات ورنی کنترل می شود.

تنظیم منحنی های مختصات باید برحسب نوع ورنی انجام گیرد!

ساخـتار سـیسـتـم ورنـی زنـی مـحفـظه بـسـتـه تـیغـه دار (Chamber Doctor Blade System) چگونه است؟

سیستم محفظه بسته تیغه دار (Chamber Doctor Blade System) شامل دو تیغه است که بهمراه یک قاب، محفظه ای بسته را تشکیل می دهند که ورنی به طور پیوسته در آن گردش می کند. وظیفه اندازه گیری حجم ورنی در این سیستم بعهده نوردی مشبک (آنیلوکس) با پوشش سرامیکی بوده که با لیزر حکاکی شده است.

استفاده از نوردهای مشبک قابل تعویض با حجم سلولی متفاوت موجب تغییر و کم و زیاد نمودن حجم ورنی به میزان مورد نظر می گردد. این نـوردها امکان انتقال یک حجم مشخص و ثابت و دستیابی به لایه ای یکنواخت و نرم از ورنی را میسر می سازند.

سیستم محفظه بسته تیغه دار برای گستره ای از انواع ورنی از قبیل مات، براق، بلیستر، یووی، طلایی، نقره ای و ورنی های تزئینی مانند ورنی درخشان صدفی(ایرودین) و همچنین حروف و طراحی های پیچیده مناسب است.

برای دستیابی به نتایج کاری ثابت با میزان مشخصی از ورنی، نورد آنیلوکس را باید کاملا با آب شستشو داد. بعلاوه، برای تمیز نمودن عمق حفره های نورد آنیلوکس، شستشوی مرتب آنها در وان اولتراسونیک (فراصوتی) باید در برنامه نگهداری نوردهای گنجانده شود.

7

جستجو در وبلاگ

آخرین دیدگاه ها