موقعیت ما

قم، بلوار شهید خدا کرم، کوچه شماره 4

تماس با ما

025-36644048-9

ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه 7 الی 14:20

تغییر زبان

اطلاعاتی درباره کف سازی یک چاپخانه

  1. خانه
  2. چاپ
  3. اطلاعاتی درباره کف سازی یک چاپخانه

chao

صنعت چاپ ایران متاسفانه به دلیل حضور برخی سودجو و فرصت طلب در بخش های مختلف هماره ضربه های کوچک و بزرگی خورده که با نگاه بلند مدت آثار سوء آن را می توان در افت و ورشکستگی گروهی از چاپخانه داران ملاحظه کرد…

 

 

صنعت چاپ ایران متاسفانه به دلیل حضور برخی سودجو و فرصت طلب در بخش های مختلف هماره ضربه های کوچک و بزرگی خورده که با نگاه بلند مدت آثار سوء آن را می توان در افت و ورشکستگی گروهی از چاپخانه داران ملاحظه کرد، یکی از مکانیک های باسابقه این صنعت اقدام به انتشار اطلاعات بسیار ارزشمندی در استای تامین و نگهداری ماشین آلات این صنعت در فضای مجازی نموده که توسط این آژانس خبری جمع آوری و اطلاع رسانی می شود.

 

بازار چاپ؛ زیر کف چاپخانه هیچ وسیله یا لوله تاسیسات رد نمی شود. بهترین زیر سازی برای کف چاپخانه ابتدا خاک رس و آهک مخلوط شده و به ضخامت 20 الی 30 سانتیمتر که امکان نشست کردن آنرا بعدا به صفر برساند، بلوک بندی به صخامت 20 سانتی متر سیمان شنی و گیره کردن آن به نحوی که یک حبابی در سیمان ها باقی نماند سپس بتون مسلح به ضخامت 12 الی 16 سانتی متر پس از خشک شدن و جا افتادن کامل بهترین نوع سنگ سنگها ضایعاتی کرم طوسی به ضخامت حداقل 4 سانتی متر با ابعاد 10×20 این نوع سنگها تقریبا از هر نوعی ارزانتر است ولی جهت نصب آن از هر نوع سنگی بالاتر است.

 

مزیت اصلی این اندازه سنگ جدا نشدن سیمان زیرین پس از خشک شدن است و چون سنگها سازه های معمولا از ضخامت های متفاوتی برخوردار است در ضربه زدن و به ردیف چیدن این سنگها زیر بقیه سنگها قبلی دوباره پر می شود و باز بخاطر ضایعاتی بودن ابعاد آنها بسیار دقیق نیست برای همین وقتی یک طرف کار را اوستا میرند سمت دیگر ممکن است از یک طرف 1.5 میلیمتر فاصله می گیرد که در دوغاب و سیمان بعدی کاملا پر می شود.

 

شاید مشکل تریا فست ساب زدن آن باشد ولی چنین کفی وقتی ساخته می شود تقریبا همه نقاط کف چاپخانه برای نصب عظیم ترین دستگاه چاپ مناسب است.

 

دیواره ها تا دو متری بسته به سلیقه اشخاص فرق می کند ولی توصیه این است که هزینه سنگینی نکنید چون همگی آنها پشت دستگاه خواهند رفت.

 

بهترین گزینه برای دیواره و هر جای ممکن در چاپخانه چیزی هست بنام بلکا که دارای الیاف و چسب است و مهمترین مزیت آن جذب صدا است و به هیچگونه زیرساری نیازی ندارد.